Українська версія   |   English version       карта сайту
02.01.2016

Черкаси: рятувальники дістали з під криги автомобіль

   2 січня о 07:50 до черкаських рятувальників надійшло повідомлення про автомобіль «ВАЗ», який на річці Дніпро в районі готельно-ресторанний комплексу «Робінзон» провалився під кригу. До місця події одразу виїхали фахівці аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Аби дістатися до автомобіля, дах якого стирчав з води за 15 метрів від берега рятувальникам довелося в кризі вирубувати спеціальну водяну доріжку.

Згодом за допомогою крана з телескопічною стрілою рятувальники закріпили навколо автомобіля спеціальні ремені та витягли його з води на берег.

Зі слів власника автомобіля, на лід він виїхав аби швидше дістатися до місця зимової риболовлі. Проте, під час подорожі відчувши як під автомобілем почала тріщати крига він спрямував автівку до берега, але доїхати не зумів. Вже, коли автомобіль провалився чоловік встиг відкрити двері салону і залишити автомобіль.

Вкотре, рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу.

Через мінливу температуру на річках та озерах утворюється нестійкий крижаний покрив, котрий представляє особливу небезпеку для людей, які виходять на кригу, зокрема для рибалок і дітей.

Перш ніж вийти на водойми вкриті кригою, дізнайтесь про товщину льодового покриву, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне не менш ніж 7 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см; масове катання – 25 см; для переправи вантажного автомобіля – 35-55 см.

Категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої , наркотичні або психотропні речовини.

 Запам'ятайте, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження:

- не пробивайте поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не пробивайте лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

- завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на другому;

- тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися:

Якщо крига під вами проломилася, розставте руки в боки по краю полинні, щоб утриматися на поверхні і не піти під лід, покличте на допомогу. Намагайтеся зберігати спокій, не борсайтеся у воді. Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи спиною допомагаючи собі руками. Головне — пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас аби зігрітися бігти, це небезпечно, будьте обережні до самого берега, розподіляючи вагу на обидві ноги. Якщо під лід потрапила дитина, накажіть їй розпластати руки на льоду та працювати ногами для того, щоб утриматися на поверхні. Все вирішує час, адже льодяна вода дуже швидко викликає загальне переохолодження організму.


 Події 
 Новини